Швейна машина

Коли, звідки і як виникла швейна машина?

У цій статті автори розповідають коли, звідки і як виникла швейна машина. Також автори розповідають як швейна машина розвивалася з часом.

Як виникла швейна машина

Винахід швейної машини відноситься до кінця XVIII і першій половині XIX століття. Так, в 1755 р в Англії був виданий патент на швейну машину Вейзенталю, в 1790 р — Томасу Сенту, в 1830 р.- Тимон. Ці перші машини не мали великого поширення, так як зшивали тканини ланцюговим стібком, який легко розпускався. Винахідником швейної машини човникового стібка вважають американця Еліаса Гоу. Створена ним машина мала цілий ряд недоліків, але все ж була більш придатною для шиття, ніж машини попередніх винахідників.

Як розвивалась швейна машина

Пристрій, найбільш близький до сучасного, мала машина винахідників Гіббса, Зінгера, Вільсона. Розглядаючи історію розвитку швейної машини, можна зробити висновок, що винахід машини не може бути приписано одній особі. У царській Росії свого виробництва швейних машин не було, їх ввозили з Америки і Німеччини. У місті Подольську американською фірмою Зінгер була організована складальна майстерня, яка виробляла збірку машин з деталей, привезених з-за кордону. Після Жовтневої революції в СРСР була створена швейна промисловість. Одночасно СРСР приступив до створення заводів швейного машинобудування.

На які групи і класи поділяється швейна машина

В даний час швейна промисловість оснащена високопродуктивним і якісним обладнанням. Швейні машини дуже різні за своїм зовнішнім виглядом, конструкції і кінематики. Тому їх поділяють на групи відповідно до загальних, властивим саме цій групі машин конструктивними, експлуатаційними або технічними ознаками. На машинобудівних заводах швейні машини поділяють також на класи, привласнюючи відповідні позначення. Подільський механічний завод імені М. І. Калініна (ПМЗ) поділяє машини на класи, привласнюючи кожної знову спроектованої конструкції порядковий номер: 1, 2, 26, 27, 28, …, 95, 96, 97, …, 202, 203 і т. Д. Якщо машину будь-якого класу доповнюють, змінюють її механізми відповідно до технологічного призначенням або машину конструктивно вдосконалюють, то крім класу машині присвоюється варіант, що позначається великою літерою українського алфавіту, наприклад 22-А, 22-Б, 22-В І т. д.

Інші машинобудівні заводи класифікують машини, вводячи літерні і цифрові позначення. Наприклад, Ростовський ливарно-механічний завод (РЛМЗ) № 11 петельную машину позначає ПМ-1, стьобальні машину — СМ-2; Київський експериментально — механічний завод (КЕМЗ) випускає машину ВМ-50 — для вишивальних робіт; Новосибірський механічний завод (НМЗ) для виконання виметочних робіт випускає машину РВМ-2. Оршанський завод швейного машинобудування (ОЗШМ) і Полтавський завод швейного обладнання (ПЗШО), використовуючи конструкцію і класифікацію Подільського механічного заводу, випускають машини 97 класу ОЗШМ — швидкохідний сточувальна машина, 220 класу ОЗШМ — машина-напівавтомат для виготов лення закрепок і 10-Б класу ПЗШО — машина для зшивання хутряних шкурок.

Поряд із заводською класифікацією існує технологічна класифікація, по якій швейні машини поділяються за призначенням і технологічним ознаками (сточують машини човникового або ланцюгового стібка; машини для пришивки гудзиків, виготовлення петель І Др.).

Швейні машини є основним видом технологічного обладнання, яке служить для виконання більшості операцій при виготовленні одягу, головних уборів, взуття, і, отже, застосовуються в різних галузях легкої промисловості.

Стаття написана інженером В. В. Ісаєвим, інженером В. Я. Францем. Автори книги висловлюють вдячність інженерам І. К. гороховий і Я. Я. Грігуть за ряд істотних і цінних зауважень по рукописи. Про всі помічені помилки та неточності ав-1 тори просять повідомити за адресою: Москва-31, Кузнецький міст, 22, видавництво «Легка промисловість». 

Сподіваюся ця стаття допомогла Вам розібратися з Вашою проблемою, якщо так, то поділіться їй в соцмережах, або просто поставте оцінку. Підписуйтесь на наш канал Youtube Все о швейных машинах [kkstarratings]

 

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *