автомобільні килимки

Автомобільні килимки. Технологія шиття та обладнання.

Ще не так давно при покупці килимків, автовласники обирали серед універсальних гумових або текстильних моделей. Більшість автолюбителів прийшли до висновку, що дані автомобільні килимки не зовсім підходять під кліматичні умови наших широт. До того ж сумнівна гігієнічність таких килимків може піддавати автомобіль ризику корозії. Зараз, з появою в автомобільній тематиці нових синтетичних матеріалів, все більше автолюбителів віддають перевагу килимкам, пошитим з цих матеріалів. Такі килимки виготовляються з екологічно чистого і гіпоалергенного полімеру. Даний матеріал відрізняється повною відсутністю запаху, легко витримує температури до -55 °, володіє вогнетривкими і водовідштовхувальними властивостями. Автомобільні килимки мають рифлену структуру, завдяки чому відмінно затримують вологу і бруд. Ну і головне — дані килимки володіють відмінним естетичним виглядом і виготовляються з урахуванням особливостей салону кожного автомобіля.

Підготовка лекал

Перш за все по електронній базі підбираються готові шаблони лекал, для конкретної марки і моделі автомобіля. Якщо лекала в базі відсутні, то необхідно зняти розміри з реального авто. Для цих цілей використовують аркуш паперу форматом А1 і маркер. Папір поміщають на місце знаходження килимка в салоні автомобіля і відзначають фломастером контури підлоги. Такий спосіб виготовлення лекал визнаний відповідним і точним. Оскільки лекала виготовляються в повній відповідності з особливостями салону кожного авто. При наявності лекал в електронному вигляді їх просто роздруковують на принтері для широкоформатного друку.

Розкрій

Лист матеріалу, необхідного кольору, укладається на розкрійний стіл гладкою стороною вгору, сотами вниз. Поверх прикладається лекало, контури обводятся білим маркером. Коли весь комплект лекал перенесений на лист, можна починати вирізати майбутні автомобільні килимки. Кроїти необхідно під прямим кутом. Зробити це можна розкрійним дисковим ножем.

Окантування

Далі приступають до окантування вже вирізаних заготовок з листа. Окантування дає килимкам закінчений вигляд і захищає місця зрізу від механічного впливу. Починати окантування краще з нижньої частини килимка, гладкою стороною вгору. У якости окантовуваючоі стрічки зазвичай використовується ремінна стропа з поліпропілену або подібних матеріалів. Оптимальна ширина стрічки — 30 мм, при цьому окантування, як правило, виконують в 2 складання.

Установка кріплень

Килимки можуть кріпитися на липучки, універсальні металеві люверси або пластикові гачки. Також килимки можуть фіксуватися за допомогою штатних кріплень, передбачених в салоні автомобіля. Якщо липучки пришиваються на швейній машині, то для установки люверсів буде потрібно спеціальний прес для установки металофурнітури.

Яка швейна машина потрібна щоб шити автомобільні килимки?

Найкраще для пошиття килимків підходять швейні машини з шагаючою лапкою, які саме призначені для роботи з важкими матеріалами. Шагаюча лапка складається з двох частин — внутрішньої і зовнішньої. Коли внутрішня лапка утримує матеріал, зовнішня, синхронно з нижньою рейкою, виконує його переміщення. Таким чином досягається необхідне зчеплення і надійна фіксація прошиваного матеріалу.
Оптимальний вибір машини: ZOJE 243. Для виробництва великих обсягів: ZOJE 3410.

Який окантовувач потрібен щоб шити автомобільні килимки?

Модель окантовувача для пошиття килимків необхідно підбирати відштовхуючись від конкретної ширини килимка. Для цього розмір зіву окантовувача повинен приблизно відповідати ширині килимка. Після того як ви визначилися з моделлю, необхідно вибрати відповідний розмір, а саме ширину входу. Окантування виконується в 2 складання.
Самі окантовувачі по типу установки можуть бути врізними або накладними. Врізні окантовувачі краще кладуть бейку на поворотах, але займають час на заміну голкової пластини. Універсальні накладні окантовувачі швидко встановлюються на стандартну голкову пластину, але при цьому якість окантування вигину трохи поступається врізному окантовувачу.
Оптимальний вибір врізного окантовувача: Khsew KHF18. Оптимальний вибір накладного окантовавувача: Khsew KHF66. Якщо ширина вашого килимка 10 мм і більше, то скоріше за все знадобиться провести окантовувач за індивідуальним замовленням. Наші механіки можуть зробити окантовувач на замовлення, під ваші індивідуальні вимоги.

Розкрійне обладнання

Розкрій листів найкраще робити за допомогою розкрійного дискового ножа, з діаметром леза 100 або 110 мм. Даний тип ножів дозволяє легко кроїти за прямими і вигнутими лініями.
Оптимальний вибір розкрійного ножа: Type Специал C-R / 100. Альтернативні варіанти: Dayang RSD-100.

Прес

Прес для металофурнітури можна обирати з механічних або електричних моделей. Якщо ви плануєте виготовляти автомобільні килимки на замовлення, ймовірно буде достатнього ручного преса. Якщо ж планується масове виробництво, то для цих завдань краще підійде більш продуктивний електричний прес. Незалежно від типу преса, насадки під металофурнітуру купуються окремо, в магазинах фурнітури.
Оптимальний вибір механічного преса: PRESMAK TEP-1. Оптимальний вибір електричного преса: Typical GZ-818.

Ця стаття запозичена на сайті OVERLOCK. Автор статті Олександр Корнелій

Сподіваюся ця стаття допомогла Вам розібратися з Вашою проблемою, якщо так, то поділіться їй в соцмережах, або просто поставте оцінку [kkstarratings]

 

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *